Wybór miejsc

05.10.2019 21.00 - Preisner's Music

TAURON Arena Kraków / Kraków

Ograniczenia: Można zarezerwować od 1 do 6 biletów

Zbigniew Preisner – jeden z najwybitniejszych  współczesnych kompozytorów filmowych na świecie, twórca epokowych dzieł do produkcji Krzysztofa Kieślowskiego! czy Agnieszki Holland – specjalnym koncertem będzie świętował swój jubileusz 40-lecia pracy artystycznej.

Pakiet VIP zawiera

Bilet VIP dostępny jest w sektorach B1, B4, B5, B8.

Strefa VIP zawiera:

- Bilet na koncert
- Bary z winem
- Alkohole koktailowe
- Poczęstunek w formie szwedzkiego bufetu. Bufert zawierać będzie wybór starterów typu "finger food", ciepłych jak i zimnych przekąsek, bar sałatkowy, desery.
- Bary piwne
- Napoje bezalkoholowe, kawa i herbata.

Zaproszenie do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu przyjęli wspaniali muzycy z kraju i zagranicy, m.in. Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro, Edyta Krzemień, Sinfonia Varsovia i Cracow Singers. Na scenie pojawią się także aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, a gościem specjalnym będzie Jerzy Trela. Koncert odbędzie się 5 października 2019 roku w TAURON Arenie Kraków.  

Zbigniew Preisner - wybitna osobowość świata kultury, podziwiany za poruszające kompozycje do filmów, które odniosły międzynarodowy sukces - w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Twórca dał się przekonać, żeby uczcić tę okazję specjalnym koncertem, podczas którego przedstawione zostaną najbardziej spektakularne kompozycje filmowe oraz nagrania płytowe z ostatnich czterech dekad. Z pewnością nie zabraknie utworów z takich produkcji jak: „Podwójne życie Weroniki”, „Europa, Europa”, „Tajemniczy ogród”, „Dekalog”, trylogia „Trzy kolory: Niebieski. Biały. Czerwony”, „Kiedy mężczyzna kocha kobietę”, „Skaza” i jeszcze wielu innych. Wśród niefilmowych kompozycji, na koncercie będzie można usłyszeć także fragmenty z albumów „Requiem dla mojego przyjaciela”, „Silence, Night and Dreams” czy „2016 Dokąd?”.

 

 

- Od końca lat 70-tych wykonuję najpiękniejszy zawód świata, zrozumiały wszędzie, który nie potrzebuje tłumacza. Miałem w życiu ogromne szczęście; najpierw poznałem Piotra Skrzyneckiego i występowałem w jego Piwnicy pod Baranami, tam znalazł mnie Krzysztof Kieślowski i przez 9 lat napisałem muzykę do jego 17 filmów. Te filmy głównie wypromowały moją muzykę. A potem koncerty, filmy i tak minęło 40 lat. Nie tak dawno przeczytałem o sobie w internecie „młody utalentowany kompozytor” - hahaha, a tymczasem 40 lat minęło jak jeden dzień. Do zobaczenia i usłyszenia w TAURON Arenie 5 października – mówi Zbigniew Preisner.

 

Do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu Zbigniew Preisner zaprosił najwybitniejszych muzyków, podziwianych w kraju i zagranicą oraz współpracujących z kompozytorem od wielu lat. Jego utwory wykonają: Lisa Gerrard – australijska wokalistka i kompozytorka, zdobywczyni Złotych Globów i nominowana do Oscara za muzykę do filmu „Gladiator”, Teresa Salgueiro – portugalska sopranistka, śpiewająca u boku m.in. Jose Carrerasa, Edyta Krzemień – aktorka teatralno-filmowa i wokalistka o niezwykłym głosie, biorąca udział w wielu projektach muzycznych Preisnera. Na scenie artystom będzie towarzyszyć jedna z najlepszych europejskich orkiestr - Sinfonia Varsovia oraz zespół wokalny Cracow Singers, dla którego naturalne jest mierzenie się z najtrudniejszymi utworami wybitnych kompozytorów. Na scenie pojawią się także aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Gościem specjalnym będzie Jerzy Trela. Aktorowi powierzono rolę narratora wieczoru.

Trwa komunikacja...
System rezerwacji i sprzedaży biletów iKsoris